Náš príbeh

O nás

Celé sa to rodí ako socha. Budujeme hierarchiu dôležitosti. Najprv začíname s veľkými vecami a postupne sa dotýkame všetkého až po najmenšie detaily. Estetika, funkcie, technológie, rozpočet…

Na začiatku je veľa informácií, prázdny priestor a čistý papier. V hlavách nám dozrievajú riešenia a návrhy. Nedajú nám spávať, celý deň sme ponorení do sveta meniacich sa dispozícií. Sústredenie je dôležité počas celého procesu, od navrhovania až do konca realizácie. Detaily totiž určujú počet súvislostí medzi profesiami. Každá malá zmena ovplyvňuje množstvo ďalších predmetov a materiálov. Veľakrát vidím pri zaspávaní film, kde sa mi premietajú obrazy detailov, ktoré práve riešime. Premýšľam ako ich urobiť čo najlepšie, nadchnúť klienta a dodržať rozpočet. Je to film a my sme režiséri. Platí tu, že výsledok závisí od dobrého zadania, kvality tímu a adekvátneho rozpočtu.

Aj najkrajší návrh je bez kvalitnej realizácie len chiméra. Dušou stavebnej časti realizácie je môj kolega Ftáčnik. Vďaka jeho pracovitosti a dôslednosti sa nám spolu darí zhmotniť naše sny. Prial by som každému návrhárovi, aby mal po ruke takéhoto parťáka. Trávime veľa času na stavbe spolu s majstrami. Fyzicky nám prejdú cez ruky predmety, ktoré potom nájdu svoje presné miesto. Takto získaná znalosť technologických postupov a vlastností materiálov nás obohacuje a inšpiruje pri tvorbe.

Stojíme v byte. Obkladač je úplne celý pokrytý bielym prachom, vlasy, fúzy aj brada… môj syn by povedal: ,,Aha, Ježiško“. Je to náš modelár, umelec. Podlahy aj steny neobkladá, ale modeluje, aby mali charakter a výraz. Niekedy si pomáha najnovšími pomôckami, inokedy využíva len cit v rukách a svoju intuíciu. Aj ten najpremyslenejší kladačský plán bez ľudí s dušou je len ďalšia práca.

Každá profesia či detail má svoj príbeh, a ten nás zaujíma. Takto to vieme a chceme robiť… s ľuďmi a pre ľudí… pre Vás.